Tematy terapeutyczne

Artykuły na tematy często poruszane w terapii
Stres

Stres

Stres zawsze był i będzie częścią naszego życia. Choć zwykle odbieramy jest negatywnie, to jego głównym celem jest ochrona nas. Co jednak, gdy staje się on wszechobecny i sparwia więcej szkody niż pożytku naszemu zdrowiu? Ignorowanie stresu nie popłaca, a walka z nim przynosi jedynie krótkotrwałą ulgę. Najlepszy efekt daje wsłuchanie się w niego i zrozumienie informacji, którą nam przekazuje. Pomaga to nie tylko złagodzić jego wpływ na nasze zdrowie, ale także często zmienić naszą relację z samym sobą.
Pokaż całość
Intymność i seksualność

Intymność i seksualność

Seksualność jest w nas zakorzeniona biologicznie. Znane są badania naukowe, które pokazują, że dzieci w okresie prenatalnym (jeszcze w ciele matki) uśmiechają się na fizyczną stymulację płci. To samo widzimy u małych dzieci, które normalnie dotykają swoich narządów płciowych i przeżywają podniecenie. Mimo to seksualność przysparza nam wielu kłopotów. Psychoterapia jest jednym ze sposobów, w jaki możemy być usatysfakcjonowani w dziedzinie intymności i seksualności.
Pokaż całość
Depresja

Depresja

Nie martw się. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko częściowej zmiany stylu życia, rozważenia starego sposobu myślenia, czy też podróży w głąb swojej duszy w celu wyleczenia depresji, jest to uleczalna choroba.
Pokaż całość
Rodzicielstwo

Rodzicielstwo

Rodzicielstwo to jedno z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań w życiu. Szukając swojego stylu rodzicielstwa, często zaczynamy od tego, jak było u nas w domu, gdy byliśmy mali. W najlepszym wypadku powtarzamy to, co nam się podobało, w najgorszym wiemy czego nie chcemy tego robić. Psychoterapia może nam pomóc nie tylko w znalezieniu optymalnego stylu rodzicielskiego.
Pokaż całość
ADHD

ADHD

Czy zdarza Ci się robić tak wiele rzeczy naraz, że nie jesteś w stanie niczego skończyć? Zdarza Ci się zapominać o umówionych spotkaniach i często okazuje się, że zamiast słuchać kolegi, wysłuchujesz się muzykę w tle, która w jednej chwili przenosi Cię na wakacje? Znajomość siebie nie musi oznaczać, że cierpisz na ADHD. Jeśli jednak powyższe sytuacje są niepożądaną częścią Twojej codzienności, wiedz, że istnieje wiele sposobów na przejęcie kontroli nad niespokojnym umysłem. Jednym z najskuteczniejszych jest psychoterapia.
Pokaż całość
Smutek

Smutek

Aby doświadczyć radości, musimy poznać smutek. Taka jest zasada świata, w którym się narodziliśmy i do którego należą nasze emocje i doświadczenia. Jeśli smutek równoważy się z radością, wzbogaca nasze życie psychiczne i przynosi nam informacje, bez których nasza osobowość i jej rozwój w przeciwnym razie uległyby stagnacji. Ale jak poradzić sobie ze smutkiem, który staje się cierpieniem i wydaje się nie mieć początku ani końca?
Pokaż całość
Aby terapia była skuteczna, pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb
Dzięki krótkiemu testowi pomożemy Ci znaleźć kogoś, kto wysłucha Cię w ciągu 5 minut
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Zanim terapeuci dołączą do naszej społeczności, przechodzą długi proces selekcji, posiadają zweryfikowane wykształcenie i szkolenie.
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Za pomocą krótkiego testu pokażemy Ci trzech najbardziej odpowiednich terapeutów zgodnie z Twoimi wymaganiami
Uzupełnimy terapię lekcjami wideo
Uzupełnimy terapię lekcjami wideo
Dla subskrybentów oferujemy 60 lekcji wideo online na temat zdrowia psychicznego, które można obejrzeć w dowolnym momencie
Rozpocznij test
Zapisz się do newslettera Hedepy
Porady, rabaty, aktualności

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna