Jak wybrać prawidłowego terapeutę?

Wybór może nie być prosty, ale zrobiliśmy co w naszej mocy, aby Tobie pomóc.

Przeczytaj profil terapeuty i obejrzyj wideo

Terapeuci pracują w różny sposób i każdy z nich jest ma inną osobowość, podobnie jak klienci. Przyjrzyj się profilowi terapeuty, zorientuj się, czy do Ciebie przemawia i czy do siebie „pasujecie”. Wielką zaletą Hedepy jest to, że możesz obejrzeć wideo nagrane przez terapeutę przed sesją, co może podpowiedzieć Ci czy jest to właściwa osoba.

Jeśli spodoba Ci się terapeuta, po prostu za sobie miejsce na pierwszą sesję. Nie masz nic do stracenia, bo jeśli terapia Ci nie odpowiada, zwrócimy Ci pieniądze.

V2_Hedepy_kolaze2

Postaw na swoje ogólne samopoczucie

Badania ekspertów zgodnie mówią, że relacja między klientem a terapeutą jest ważnym warunkiem powodzenia terapii, bardziej niż konkretny kierunek terapii i inne czynniki. Skup się na tym, jak Ty i terapeuta się czujecie, słuchajcie, zrozumiecie i zaufajcie sobie wzajemnie.

Relacja jednak rozwija się przez długi okres czasu, jeśli nie masz szczególnie złego wrażenia i czujesz, że pierwsza sesja coś Ci dała – możesz kontynuować. Nawet terapeuta musi dopasować się do klienta, poznać go i odpowiednio pracować. Można również umówić się na kilka sesji razem, aby ocenić postępy i wyniki, i można podjąć odpowiednią decyzję.

Jaké jsou příznaky deprese