Skala samooceny ADHD dla dorosłych, opracowana przez WHO, składa się z 18 pytań i określa częstotliwość występowania objawów związanych z ADHD.
Skala samooceny ADHD dla dorosłych to test opracowany przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), który pomaga w diagnozowaniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD.
Test składa się z 18 prostych pytań, które określają częstotliwość występowania objawów związanych z ADHD w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
Pamiętaj, że wynik testu jest jedynie orientacyjny i nie zastąpi pełnej diagnostyki Jeśli doświadczasz trudności, porozmawiaj o ADHD ze swoim terapeutą.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to zaburzenie rozwojowe charakteryzujące się uporczywymi objawami nieuwagi, nadpobudliwości i impulsywności. U niektórych osób dominują objawy nieuwagi, u innych nadpobudliwości i impulsywności, a u niektórych występują oba typy objawów.
Objawy zaczynają się w dzieciństwie i mogą wpływać na codzienne życie, w tym na relacje społeczne oraz wyniki w szkole lub pracy. Występowanie ADHD jest powszechnie znane u dzieci i nastolatków, ale wiele dorosłych również cierpi na to zaburzenie.
Dorośli z ADHD mogą mieć problemy z:
Niektórzy dorośli mogą doświadczać także trudności w relacjach lub interakcjach społecznych.
Jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy doświadczyłeś podobnych objawów i sprawiają Ci one trudności w Twoim codziennym życiu, wykonaj test i skonsultuj wyniki z terapeutą.
Jeśli stan zdrowia psychicznego zagraża Tobie lub osobom z Twojego otoczenia, niezwłocznie skontaktuj się z telefonem zaufania (pod numerem: 116 123).
Nasi psychoterapeuci lub Hedepy sp zoo. nie ponoszą odpowiedzialności za Twój stan zdrowia.