Nie potrafię dokładnie nazwać tego, co mnie dręczy

Być może czujesz, że czegoś brakuje w Twoim życiu. Być może ciągle przytrafiają Ci się te same przykrości i zastanawiasz się dlaczego tak się dzieje. Być może masz pytania, na które nie znasz odpowiedzi, nawet jeśli naprawdę ich szukasz. W tych, oraz innych pytaniach „może” – nie musisz być sam. Psychoterapia jest dla Ciebie, niezależnie od tego, czy chodzi o konkretny problem, czy o ogólne uczucia.

Co pomoże mi wybrać odpowiedniego dla mnie terapeutę, jeśli nie potrafię nazwać tego, co mnie martwi?

Dla psychoterapii, która powinna mieć pozytywny wpływ na Twoje szeroko rozumiane zdrowie, niezbędna jest relacja psychoterapeutyczna. Od niej zależy przede wszystkim to, jak się czujesz w trakcie i po sesji, czy czujesz zaufanie do osoby siedzącej naprzeciwko Ciebie i czy potrafisz w jej obecności otwarcie wyrazić siebie. Pomoc, sympatia czy pierwsze wrażenie mogą Ci pomóc, pozwól im się poprowadzić. Aby ten pierwszy krok był dla Ciebie jak najłatwiejszy, Hedepy przygotowało krótkie filmy wprowadzające, w których nasi terapeuci przedstawią Ci się osobiście.

 

Co jeszcze pomoże mi w wyborze terapeuty

Jest takie magiczne, a zarazem proste pytanie, które może pomóc Ci się tu odnaleźć, zadaj je sobie już teraz: Czego tak naprawdę oczekuję od psychoterapii? Może chcesz się czuć ogólnie zdrowszy, znowu dobrze spać albo znaleźć partnera na całe życie. Cokolwiek by to nie było, możesz porównać swoją odpowiedź z tematami, które precyzyjnie wymieniliśmy pod profilem każdego z naszych terapeutów. Jednak potraktuj to tylko jako wskazówkę. Wymogiem przy wyborze psychoterapeuty nie jest umiejętność odpowiedzi na to pytanie, lub umiejętność dokładnego opisania siebie, jest to tylko pomocna wskazówka, która może pomóc Ci podjąć właściwą decyzję przy wyborze.

Jak ważne jest preferowane podejście psychoterapeutyczne dla właściwego wyboru terapeuty?

Dobrym zwyczajem każdego psychoterapeuty jest udzielanie informacji o kierunku psychoterapeutycznym, w którym się szkolił. W Hedepy przestrzegamy tego standardu. W profilach naszych terapeutów możesz spotkać się z podejściem psychodynamicznym, psychoterapeutami Gestalt, podejściem systemowym i wieloma innymi kierunkami terapeutycznymi. Jeśli te informacje są dla Ciebie osobiście ważne, masz możliwość wyboru psychoterapeuty zgodnie z własnymi preferencjami. Każdy kierunek terapeutyczny ma swoją specyfikę. Jeśli jednak nie wiesz, czego możesz się spodziewać od wymienionych powyżej pojęć, nic nie szkodzi. Zaufaj swojej intuicji, lub wybierz swojego psychoterapeutę według innych kryteriów. Z naszego doświadczenia wiemy, że jakość relacji między Tobą i Twoim psychoterapeutą będzie ważniejsza dla jakości terapii niż kierunek terapeutyczny.

terapeuti

Czy psychoterapia jest przydatna, nawet jeśli nic konkretnego mnie nie dręczy?

Tak, zdecydowanie. Psychoterapia nie musi być tylko lekarstwem na nasze cierpienia i problemy, może również wspierać nasz rozwój osobisty. Jeśli chciałbyś rozwijać swój potencjał, psychoterapia jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

Co jeśli nadal nie mogę wybrać odpowiedniego terapeuty?

W pełni rozumiemy Twoje obawy i chcielibyśmy wyjaśnić, że wybór odpowiedniego terapeuty nie oznacza wyboru tylko jednego. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że każdy z nich będzie Ci odpowiadał. Z każdym z nich Twoje sesje będą inne, ale nadal będziesz szedł do przodu. Równocześnie jednak można zakończyć współpracę z terapeutą, jeśli po prostu nam się nie podoba. W takich przypadkach możesz skorzystać z Hedepy, aby połączyć się z innym specjalistą, którego wybierzesz w sekcji Terapeuci. A jeśli nie będziesz w 100% zadowolony, po prostu zwrócimy Ci pieniądze.

Rozpocznij terapię poprzez wideorozmowy

Terapeuci, którzy specjalizują się w terapii online:
dr Szymon Jarosławski (1500+ godzin praktyki)
LĘKI ZWIĄZKI ZMIANY ŻYCIOWE SAMOTNOŚĆ
W trakcie szkolenia terapeutycznego
„Stawiam na współpracę, całkowitą szczerość i podejście zorientowane na teraźniejszość oraz przyszłość, w którym to Ty decydujesz jak długo i nad czym pragniesz pracować.“
189 ZŁ / sesja
mgr Renata Dobrowolska (1500+ godzin praktyki)
DEPRESJA LĘKI STRACH ZŁOŚĆ
W trakcie szkolenia terapeutycznego
„Chcę wysłuchać Twojej historii i pomóc znaleźć Ci rozwiązanie. Zyskać umiejętności radzenia sobie, tak byś w pełni był(a) sobą.“
159 ZŁ / sesja
mgr Milena Czepiel (1500+ godzin praktyki)
LĘKI COACHING I PRZYWÓDZTWO UZALEŻNIENIA ZABURZENIA ODŻYWIANIA
W trakcie szkolenia terapeutycznego
„Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat – Budda Siakjamuni“
159 ZŁ / sesja