Czy terapia w formie online naprawdę działa? Czy nie jest lepsza ta twarzą w twarz?

Czy terapia w formie online naprawdę działa? Czy nie jest lepsza ta twarzą w twarz?


Udostępnij artykuł

Badania wykazały, że terapia online jest równie skuteczna jak terapia twarzą w twarz. Ponadto klienci uważają, że jest to bardzo praktyczny sposób pomocy psychoterapeutycznej i ma kilka niewątpliwych zalet.

(Barak, Hen, Boniel-Nissim, & Shapira, 2008), (Andrews et al., 2018)

Jakie są zalety psychoterapii online?

  • Nie jesteś ograniczony lokalizacją, dzięki czemu możesz wybrać terapeutę z dowolnego miejsca w kraju. Masz szeroki wybór, nieograniczony miejscem zamieszkania.
  • W Hedepy każdy terapeuta ma swój profil z referencjami i komentarzami innych klientów oraz krótkim video, który pomoże Ci go najpierw trochę poznać i sprawdzić czy jest “dla ciebie”. Dzięki temu znalezienie odpowiedniego terapeuty, będzie łatwiejsze i szybsze.
  • Możesz połączyć się z terapeutą w zaciszu własnego domu. Nie musisz nigdzie wychodzić i  na pewno będziesz też nieco mniej zdenerwowany w swoim ulubionym fotelu.
  • Na sesję nie będziesz musiał czekać długimi tygodniami, może się ona odbyć już w ciągu kilku dni. Na profilach terapeutów widoczne są dostępne terminy, które można zarezerwować “od ręki”.
  • Oszczędzisz mnóstwo czasu na dojazdy i staniu w korku

Najczęstszą obawą, z jaką się spotykamy, jest to, że terapia online nie będzie tak poufna oraz że z terapeutą nie powstanie taka więź jak “na żywo”, przez co terapia nie będzie w równym stopniu skuteczna. Wspomniane badania, ale także nasi klienci potwierdzają, że tak nie jest.

Opinie Klientów:

Nie przypuszczałam, że w tak krótkim czasie, szczególnie poprzez video online, będę miała takie zaufanie do swojej terapeutki, ale pani Zuzanna jest właściwą osobą, na właściwym miejscu. Bardzo empatyczna, wyrozumiała i miła. Czuję od niej spokój i właściwą opiekę. Zawsze pod koniec sesji żałuję, że to już koniec. Potrafi udzielić przydatnych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, potrafi pokierować i dać właściwe narzędzia do samodzielnej pracy. Jestem jej bardzo wdzięczna, ponieważ pomaga mi znaleźć spokój podczas burzy.
Pani. Iwona była moim pierwszym doświadczeniem z jakąkolwiek terapią. Choć przez długi czas unikałam sesji on-line i tym samym zwlekałam z terapią na rzecz możliwości spotkania osobistego, bardzo się cieszę, że w końcu zdecydowałam się na wersję online. Jak dotąd wszystkie sesje przebiegały w bardzo miłej atmosferze, pani Iwona słuchała i zawsze starała dać mi odpowiednie wskazówki i ogląd na daną sytuację. Nie było powodu bać się tego doświadczenia. Wielkie dzięki :)
Bardzo przyjemna sesja. Pierwszy raz skorzystałam z terapii online i byłam bardzo zadowolona. Terapia online daje tyle samo satysfakcji, co sesja osobista. Psycholog mnie wysłuchał i dał niezbędne narzędzia do pracy.

To najlepsze co możesz dla siebie zrobić

Zawsze możesz spróbować i przekonać się czy terapia online jest dla Ciebie. A jeśli nie spełni na Twoich oczekiwań, zwrócimy ci pieniądze.  Nie musisz się bać skorzystać z naszych usług. Naprawdę nie ma nic do stracenia.

Zastanawiasz się nad terapią?

Zdecydowanie warto spróbować
Aby terapia była skuteczna, pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb
Dzięki krótkiemu testowi pomożemy Ci w 5 minut znaleźć kogoś kto cię wysłucha
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Zanim terapeuci dołączą do naszej społeczności, przechodzą wymagający proces selekcji. Weryfikujemy ich wykształcenie i odbyte szkolenia oraz praktykę w pracy z pacjentami.
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Za pomocą krótkiego testu wskażemy Ci trzech psychoterapeutów, najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb.
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Dla subskrybentów oferujemy 60 lekcji w formie video online na tematy o szeroko pojętym zdrowiu psychicznym
Rozpocznij test
Hedepy
Zapisz się do newslettera Hedepy
Porady, rabaty, aktualności
Subskrybując, wyrażasz zgodę na nasze zasady przetwarzania danych osobowych
Śledź nas na @hedepypl
#NieBądźcieSami
Przejdź do Instagrama
https://www.instagram.com/p/CughfDYo0t1/https://www.instagram.com/p/CtdqYCMIW70/
https://www.instagram.com/p/CsBB6CLIXq-/https://www.instagram.com/p/CU2BL9_oazt/
https://www.instagram.com/hedepypl
https://www.instagram.com/p/CvogYhxq46s/https://www.instagram.com/p/Ct_QYYMs0WY/
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna