Magia pewności siebie polega na tym, że nie pozwala nam być ofiarą naszego życia, ale zmusza nas do przeżywania go świadomie, z miłością do innych i do siebie.

„Zanim jednak zdiagnozujesz u siebie depresję lub niską samoocenę, upewnij się, że nie otaczają Cię idioci.” (Zygmunt Freud)

sebevědomí

Jak rozpocząć zmianę i zwiększyć swoją pewność siebie?

Zacznij od drobnych zmian w swoim codziennym życiu. Postaraj się wygospodarować godzinę w ciągu dnia tylko dla siebie i zrealizuj wtedy swoje potrzeby. Możesz robić to co lubisz: sport, medytacja, gotowanie a możesz nie robić nic. Zachęcamy także do spisania sobie wszystkich pytań i wątpliwości jakie masz względem siebie. Odpowiedzi na nie podziel na fakty i opinie. Najważniejszym krokiem jest rozpoczęcie wewnętrznego dialogu. Psychoterapeuta pomoże ci przejść przez ten proces, pomoże ci znaleźć odpowiedzi i spojrzeć na swoją sytuację w bardziej obiektywny sposób  a jednocześnie będzie życzliwym przewodnikiem po Twojej samoocenie.

Jak niska samoocena może wpływać na związek?

Niska samoocena jest często związana z trudnościami z ustanawianiem i poszanowaniem własnych granic.  W rezultacie pozwalasz innym notorycznie je przekraczać. Przyczyną mogą być również podświadome lęki, które są obawą przed odrzuceniem innych,  w sytuacji jeśli nie zrealizujemy tego czego oczekuje od nas otoczenie. Psychoterapia będzie tu doskonałym wsparciem i pomocą. Kierunki psychodynamiczne często zajmują się właśnie relacjami. Terapeuta postawi przed Tobą lustro, dzięki któremu będziesz w stanie zajrzeć za kurtynę i zrozumieć, jak w rzeczywistości funkcjonują Twoje związki.

W jaki sposób psychoterapia może pomóc mi nabrać zdrowej pewności siebie?

Już samo umówienie się na spotkanie i poświęcenie sobie czasu jest pierwszym krokiem do nabrania pewności siebie. W ten sposób pokazujesz sobie (i innym), że nie jesteś na marginesie i że jesteś dla siebie ważny. Psychoterapia online może być dobrym wyborem dla tych, którzy zmagają się z nieśmiałością lub nie są pewni, czy terapia jest dla nich. Połączenie z ekspertem jest szybkie i nie wymaga od ciebie dojazdów. Psychoterapia pomoże Ci zrozumieć związek między tym, co Ci przeszkadza w życiu, a Twoją pewnością siebie. Jednocześnie pozwoli Ci zbliżyć się do siebie, pozbyć się oczekiwań, jakie ma wobec Ciebie otoczenie lub Ty sam. To pozwoli uwolnić Twój potencjał.

Sprawdź się

Możesz również sprawdzić się za pomocą szybkiego testu samooceny online. Test wykorzystuje Skalę Rosenberga, która składa się z 10 prostych pytań. Odpowiedzi na nie pomogą ci określić, w jakim stopniu poczucie własnej wartości jest dla ciebie problemem.

Prawdziwa historia jednego z Klientów:

„Przyszedłem na terapię, aby poradzić sobie z kryzysem partnerskim. Dużo inwestowałem w nasz związek, wręcz czułem, że nie da się więcej. Planowałem swój wolny czas pod potrzeby drugiej połówki, nauczyłem się grać w tenisa, żeby przetrwać w tej relacji nie tylko jako przyjaciel, ale i jako partner, nawet kładłem się do łóżka dwie godziny później, żeby zasnąć razem. Dopiero na terapii zrozumiałem, że zatraciłem siebie. Czułem, że aby ktoś mnie polubił, muszę być dla niego idealny. Dla mnie oznaczało to stuprocentowe dopasowanie. Psychoterapia pokazała mi, że nie muszę wybierać między sobą a partnerem. To odkrycie było ogromną ulgą. I życzę tego wszystkim z całego serca!”

Zastanawiasz się nad terapią?

Zdecydowanie warto spróbować
Aby terapia była skuteczna, pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb
Dzięki krótkiemu testowi pomożemy Ci w 5 minut znaleźć kogoś kto cię wysłucha
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Zanim terapeuci dołączą do naszej społeczności, przechodzą wymagający proces selekcji. Weryfikujemy ich wykształcenie i odbyte szkolenia oraz praktykę w pracy z pacjentami.
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Za pomocą krótkiego testu wskażemy Ci trzech psychoterapeutów, najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb.
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Dla subskrybentów oferujemy 60 lekcji w formie video online na tematy o szeroko pojętym zdrowiu psychicznym
Rozpocznij test
Hedepy
Zapisz się do newslettera Hedepy
Porady, rabaty, aktualności
Subskrybując, wyrażasz zgodę na nasze zasady przetwarzania danych osobowych
Śledź nas na @hedepypl
#NieBądźcieSami
Przejdź do Instagrama
https://www.instagram.com/p/CughfDYo0t1/https://www.instagram.com/p/CtdqYCMIW70/
https://www.instagram.com/p/CsBB6CLIXq-/https://www.instagram.com/p/CU2BL9_oazt/
https://www.instagram.com/hedepypl
https://www.instagram.com/p/CvogYhxq46s/https://www.instagram.com/p/Ct_QYYMs0WY/
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna