Seksualność jest w nas zakorzeniona biologicznie. Badania naukowe potwierdzają, że dzieci w okresie prenatalnym (jeszcze w ciele matki) uśmiechają podczas fizycznej autostymulacji narządów płciowych. To samo widzimy u małych dzieci, które zupełnie zwyczajnie dotykają swoich narządów płciowych i przeżywają podniecenie. Mimo to, tematyka seksualności często sprawia nam trudności, czasem wywołuje uczucie zawstydzenia, a także bywa nam trudno otwarcie rozmawiać na jej temat. Psychoterapia jest jednym ze sposobów, by pomóc poczuć się usatysfakcjonowanym z swojego życia seksualnego.

Jak poznać swoją seksualność?

Seksualność nie polega na tym, z kim uprawiasz seks i jak często go uprawiasz. Seksualność to połączenie myśli, uczuć, pragnień i zachowań. Seksualność jest różnorodna i niepowtarzalna, a znajomość praw własnej seksualności przyczynia się do szczęśliwego życia. Jeśli czujesz, że odczuwasz zakłopotanie i niezrozumienie w stosunku do swojej seksualności, lepiej jest udać się do psychoterapeuty i zbadać seksualność w bezpiecznym środowisku, niż zrobić przypadkowy test na “życie intymne” z Internetu.

Jakie są najczęstsze problemy w seksie?

Według ekspertów, problemy seksualne mogą dotyczyć nawet 40% osób. Towarzyszy im nietypowa, niepełna lub zaburzona reakcja organizmu na skuteczną skądinąd stymulację seksualną, a problem często nie wynika z żadnej przyczyny cielesnej. Mają więc one charakter psychiczny. Do najczęstszych problemów seksualnych należą np. brak lub utrata pożądania seksualnego, zaburzenia erekcji u mężczyzn, przedwczesny wytrysk czy niemożność osiągnięcia orgazmu (zwłaszcza u kobiet).

Jak przezwyciężyć niechęć do seksu?

Brak pożądania seksualnego to jeden z najczęstszych problemów seksualnych, który statystycznie częściej dotyka kobiety. Mówiąc najprościej, objawia się tym, że Twoja druga połówka nie chce z tobą uprawiać seksu, co prowadzi do jego zaniku w relacji, a tym samym może powodować inne problemy w związku. Ogólnie rzecz biorąc, awersja do seksu jest mechanizmem obronnym, za pomocą którego organizm się broni. Przyczyny mogą być różne, od nieprzyjemnych doświadczeń seksualnych z przeszłości, poprzez zmęczenie i przewlekły stres, aż po stany lękowe lub inne choroby. Psychoterapia może być skutecznym sposobem nie tylko dla tych, którzy cierpią z powodu tej niechęci, ale także dla pary, aby rozwiązać ten problem wspólnie i pozbyć się frustracji z nim związanej.

Czy może istnieć problem z psychiczną erekcją?

Nawet do 20% zaburzeń erekcji ma związek z psychiką człowieka. Są to najczęściej stres, poczucie winy z powodu niezadowolenia partnerki, nerwowość i presja związana z wykonaniem zadania, niska samoocena lub lęk i depresja. Dlatego zanim odwiedzisz seksuologa lub aptekę, odwiedź najpierw psychoterapeutę i spróbuj porozmawiać o swoich problemach.

Jak zwiększyć libido?

Utrata libido lub obniżone podniecenie może być doświadczane przez wiele kobiet. Najczęściej zjawisko to obserwuje się u kobiet w okresie początkowej ciąży, w trakcie macierzyństwa, w sytuacjach przepracowania oraz pod wpływem stresu. Ponadto niektóre rodzaje środków antykoncepcyjnych  mogą powodować spadek lub utratę libido. Psychoterapia online oferuje bezpieczną przestrzeń, w której kobieta może się otworzyć, odkryć przyczyny i znaleźć sposób, aby zwiększyć libido i znów cieszyć się seksem.

Jak psychoterapia online może pomóc w leczeniu problemów seksualnych?

Częstą przeszkodą w kontakcie z psychoterapeutą jest obawa przed tym, co inni o nas pomyślą. Psychoterapia online może być idealnym rozwiązaniem problemów seksualnych wielu osób. Głównie dlatego, że możesz wybrać specjalistę z innego miasta lub regionu i odbyć spotkanie w zaciszu swojego domu za pośrednictwem platformy internetowej. Dzięki temu oszczędzasz swój czas, możesz się wystarczająco zrelaksować i czujesz się bezpiecznie, bo nikt nie spotka Cię przed drzwiami specjalisty.

Prawdziwa historia Klienta:

„Bałem się intymności. W wieku 29 lat nie miałem jeszcze ani jednego związku. W obecności kobiet wstydziłem się nawet wydać dźwięk. Kiedy milczałem przez całą pierwszą randkę, na którą trafiłem dzięki aplikacji, sięgnąłem dna. Poprzez ćwiczenia mindfulness, które zalecił mi terapeuta, nauczyłem się, aby nie koncentrować się na moich nerwach. Zacząłem trenować, aby zmierzyć się z moim strachem i jestem dziś w szczęśliwym związku.”

Zastanawiasz się nad terapią?

Zdecydowanie warto spróbować
Aby terapia była skuteczna, pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb
Dzięki krótkiemu testowi pomożemy Ci w 5 minut znaleźć kogoś kto cię wysłucha
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Starannie dobieramy naszych terapeutów
Zanim terapeuci dołączą do naszej społeczności, przechodzą wymagający proces selekcji. Weryfikujemy ich wykształcenie i odbyte szkolenia oraz praktykę w pracy z pacjentami.
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Pomożemy Ci znaleźć najlepszego terapeutę
Za pomocą krótkiego testu wskażemy Ci trzech psychoterapeutów, najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb.
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Uzupełnimy terapię materiałami edukacyjnymi w formie video
Dla subskrybentów oferujemy 60 lekcji w formie video online na tematy o szeroko pojętym zdrowiu psychicznym
Rozpocznij test
Hedepy
Zapisz się do newslettera Hedepy
Porady, rabaty, aktualności
Subskrybując, wyrażasz zgodę na nasze zasady przetwarzania danych osobowych
Śledź nas na @hedepypl
#NieBądźcieSami
Przejdź do Instagrama
https://www.instagram.com/p/CughfDYo0t1/https://www.instagram.com/p/CtdqYCMIW70/
https://www.instagram.com/p/CsBB6CLIXq-/https://www.instagram.com/p/CU2BL9_oazt/
https://www.instagram.com/hedepypl
https://www.instagram.com/p/CvogYhxq46s/https://www.instagram.com/p/Ct_QYYMs0WY/
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna